Y0007900R000V9L
Mfr.Part #
Y0007900R000V9L
Description
RES 900 OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.005%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
900Ohms
Datasheets
Y0007900R000V9L
900Ohms, 0.6W, Metal Foil,