Y000780K0000B0L
Mfr.Part #
Y000780K0000B0L
Description
RES 80K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
2
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
80kOhms
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Radial
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Length :
7.62mm
Datasheets
Y000780K0000B0L
VPG Foil Y000780K0000B0L
80kOhms, 0.6W, Metal Foil,