Y0007806R000T9L
Mfr.Part #
Y0007806R000T9L
Description
RES 806 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.667mm
Resistance :
806Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.6W
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Power Dissipation :
300mW
S
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height :
8.5344mm
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Published :
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y0007806R000T9L
VPG Foil Y0007806R000T9L
806Ohms, 0.6W, Metal Foil,