Y0007805R272T9L
Mfr.Part #
Y0007805R272T9L
Description
RES 805.272 OHM 0.01% 0.6W RAD
Resistance :
805.272Ohms
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y0007805R272T9L
805.272Ohms, 0.6W, Metal Foil,