Y00077K79000T0L
Mfr.Part #
Y00077K79000T0L
Description
RES 7.79K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Width :
2.667mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
S
Height :
8.5344mm
Length :
7.62mm
Resistance :
7.79kOhms
Max Power Dissipation :
300mW
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y00077K79000T0L
VPG Foil Y00077K79000T0L
7.79kOhms, 0.6W, Metal Foil,