Y000770K0000B139L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y000770K0000B139L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 70K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Radial
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.667mm
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
70kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Height :
8.5344mm
Series :
S
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y000770K0000B139L
VPG Foil Y000770K0000B139L
70kOhms, 0.6W, Metal Foil,