Y0007689R720T0L
Mfr.Part #
Y0007689R720T0L
Description
RES 689.72 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance :
689.72Ohms
Height :
8.5344mm
Max Operating Temperature :
175°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
300mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.6W
Published :
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y0007689R720T0L
VPG Foil Y0007689R720T0L
689.72Ohms, 0.6W, Metal Foil,