Y000762K0000B0L
Mfr.Part #
Y000762K0000B0L
Description
RES 62K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
600mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
62kOhms
Factory Lead Time :
111 Weeks
Published :
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.667mm
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y000762K0000B0L
62kOhms, 0.6W, Metal Foil,