Y0007600R000T0L
Mfr.Part #
Y0007600R000T0L
Description
RES 600 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Width :
2.667mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.6W
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
600OhmS
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y0007600R000T0L
VPG Foil Y0007600R000T0L
600Ohms, 0.6W, Metal Foil,