Y000747R0000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y000747R0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 47 OHM 0.6W 1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±1%
Series :
S
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.667mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
47Ohms
Datasheets
Y000747R0000F9L
VPG Foil Y000747R0000F9L
47Ohms, 0.6W, Metal Foil,