Y000723K0000T0L
Mfr.Part #
Y000723K0000T0L
Description
RES 23K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Height :
8.5344mm
Resistance :
23kOhms
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Published :
Width :
2.667mm
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
300mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y000723K0000T0L
VPG Foil Y000723K0000T0L
23kOhms, 0.6W, Metal Foil,