Y000722K1000T9L
Mfr.Part #
Y000722K1000T9L
Description
RES 22.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
22.1kOhms
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
600mW
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.01%
Length :
7.62mm
Width :
2.667mm
Datasheets
Y000722K1000T9L
22.1kOhms, 0.6W, Metal Foil,