Y0007200R000V9L
Mfr.Part #
Y0007200R000V9L
Description
RES 200 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height :
8.5344mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.005%
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
200Ohms
Max Power Dissipation :
300mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Termination :
Width :
2.667mm
Power Rating :
600mW
Datasheets
Y0007200R000V9L
VPG Foil Y0007200R000V9L
200Ohms, 0.6W, Metal Foil,