Y0007161R054T9L
Mfr.Part #
Y0007161R054T9L
Package / Case
Radial
Description
RES 161.054 OHM 0.01% 0.6W RAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Series :
S
Resistance :
161.054Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Datasheets
Y0007161R054T9L
161.054Ohms, 0.6W, Metal Foil,