Y000715K0030T0L
Mfr.Part #
Y000715K0030T0L
Description
RES 15.003K OHM 0.6W 0.01% RAD
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
15.003kOhms
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Width :
2.667mm
Datasheets
Y000715K0030T0L
VPG Foil Y000715K0030T0L
15.003kOhms, 0.6W, Metal Foil,