Y0007150R000V9L
Mfr.Part #
Y0007150R000V9L
Description
RES 150 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
2.667mm
Tolerance :
±0.005%
Height :
8.5344mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
150Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
Y0007150R000V9L
VPG Foil Y0007150R000V9L
150Ohms, 0.6W, Metal Foil,