Y0007150R000T9L
Mfr.Part #
Y0007150R000T9L
Description
RES 150 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance :
150 Ω
Max Operating Temperature :
175 °C
Width :
2.667 mm
Composition :
Metal Foil
Length :
7.62 mm
Max Power Dissipation :
300 mW
Features :
Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Bulk
RoHS :
Compliant
Tolerance :
0.01 %
Height :
8.5344 mm
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Datasheets
Y0007150R000T9L
VPG Foil Y0007150R000T9L
150 Ω, Metal Foil,