Y0007130R515V9L
Mfr.Part #
Y0007130R515V9L
Package / Case
Radial
Description
RES 130.515 OHM 0.6W 0.005% RAD
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
300mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.005%
Length :
7.62mm
Published :
Height :
8.5344mm
Series :
S
Resistance :
130.515Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y0007130R515V9L
VPG Foil Y0007130R515V9L
130.515Ohms, 0.6W, Metal Foil,