Y0007115R000T0L
Mfr.Part #
Y0007115R000T0L
Package / Case
Radial
Description
RES 115 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
S
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.01%
Published :
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.6W
Length :
7.62mm
Resistance :
115Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y0007115R000T0L
VPG Foil Y0007115R000T0L
115Ohms, 0.6W, Metal Foil,