Y0007110R000F9L
Mfr.Part #
Y0007110R000F9L
Description
RES 110 OHM 1% 0.6W RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
110Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y0007110R000F9L
110Ohms, 0.6W, Metal Foil,