Y000710R0000A9L
Mfr.Part #
Y000710R0000A9L
Description
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Tolerance :
0.05 %
Type :
High Precision Foil Resistor
RoHS :
Details
Subcategory :
Resistors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Vishay Precision Group
Mounting Style :
PCB Mount
Tradename :
Bulk Metal Foil
Length :
7.62 mm
Packaging :
Bulk
Voltage Rating :
300 V
Series :
S
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 125 C
Power Rating :
300 mW
Technology :
Metal Foil
Resistance :
10 Ohms
Termination Style :
Radial
Product Category :
Metal Foil Resistors - Through Hole
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Lead Spacing :
3.81 mm
Product Type :
Metal Foil Resistors
Product :
High Precision Metal Foil Resistors
Brand :
Vishay Precision Group Foil Resistors
Width :
2.67 mm
Height :
8.28 mm
Datasheets
Y000710R0000A9L
VPG Foil Y000710R0000A9L
10 Ohms,