Y0007109R740B9L
Mfr.Part #
Y0007109R740B9L
Description
RES 109.74 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Height :
8.5344 mm
Max Power Dissipation :
600 mW
Max Operating Temperature :
125 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
109.74 Ω
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
RoHS :
Compliant
Width :
2.667 mm
Length :
7.62 mm
Composition :
Metal Foil
Features :
Moisture Resistant
Tolerance :
0.1 %
Datasheets
Y0007109R740B9L
109.74 Ω, Metal Foil,