XZM2CRK45W50MAV-6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XZM2CRK45W50MAV-6
Manufacturer
SunLED
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED RED CLEAR 4SMD
Stock
382
In Stock :
382
Manufacturer :
SunLED
Product Category :
Height (Max) :
3.40mm
Current - Test :
50mA
Wavelength - Dominant :
625nm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
3.50mm Lx2.80mm W
Mounting Type :
Surface Mount
Color :
Red
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Viewing Angle :
60°
Lens Transparency :
Clear
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wavelength - Peak :
640nm
Lens Style :
Round with Domed Top
Pbfree Code :
yes
Published :
2016
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Lens Size :
2.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.5V
Millicandela Rating :
4790mcd
Configuration :
Standard
Lens Color :
Colorless
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
XZM2CRK45W50MAV-6
SunLED XZM2CRK45W50MAV-6
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED LAMP HOUSING
    DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLU 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLU 10DIP