XYDBPLNANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XYDBPLNANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height :
558.8μm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
40MHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
MHz Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±15ppm
Series :
XY
Size / Dimension :
0.100Lx0.081W 2.55mmx2.05mm