XYABBCNANF-26.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XYABBCNANF-26.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.100Lx0.081W 2.55mmx2.05mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mount :
Surface Mount
Frequency :
26MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
8pF
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±10ppm
Series :
XY
Operating Temperature :
-20°C~70°C