XXEBBCNANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XXEBBCNANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 15PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Load Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mount :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Series :
XX
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±10ppm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height :
889μm
Frequency :
40MHz