XVDEECNANF-16.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XVDEECNANF-16.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
7 Weeks
Height :
990.6μm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±30ppm
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Frequency :
16MHz
Load Capacitance :
12pF