XPP736122.880000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XPP736122.880000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
7 mm x 5 mm x 1.7 mm
Datasheet
Download
Description
CLCC 7.00X5.00X1.70 MM, 2.54MM P
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Reel
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Height :
1.7 mm
Output Format :
LVPECL
Length :
7 mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
25 ppm
Current - Supply (Max) :
94mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Subcategory :
Oscillators
Ratings :
Frequency :
122.88 MHz
Output :
LVPECL
Package / Case :
7 mm x 5 mm x 1.7 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Type :
Standard Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
Brand :
Renesas Electronics
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Base Product Number :
XPP736
Renesas Electronics
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Function :
Enable/Disable
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current Rating :
84 mA
Base Resonator :
Crystal
Series :
XP
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Absolute Pull Range (APR) :
Datasheets
XPP736122.880000I
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XPP736122.880000I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:XO (Standard), Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Output:LVPECL, Package / Case:7 mm x 5 mm x 1.7 mm, Mounting Type:Surface Mount, XPP736122.880000I pinout, XPP736122.880000I datasheet PDF, XPP736122.880000I amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XPP736122.880000I ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.