XPP736106.250000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XPP736106.250000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CLCC 7.00X5.00X1.70 MM, 2.54MM P
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Frequency :
74.176 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
31mA
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Renesas Electronics
Base Resonator :
MEMS
Package :
Strip
Ratings :
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
1.8V
Brand :
Renesas Electronics
RoHS :
Details
Function :
Standby (Power Down)
Output :
LVCMOS, LVTTL
Absolute Pull Range (APR) :
Base Product Number :
XPP736
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Series :
SiT8208
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)