XLL330001.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLL330001.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 1.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Standby (Power Down)
Packaging :
Reel
Current - Supply (Disable) (Max) :
70µA
Series :
SiT8208
Output :
LVCMOS, LVTTL
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Voltage - Supply :
3.3V
Output Format :
LVDS
Current - Supply (Max) :
33mA
RoHS :
Details
Frequency :
38 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Ratings :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±10ppm
Product Status :
Active
Base Product Number :
XLL330
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)