XC2650P-03S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC2650P-03S
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 2.65-2.8GHZ SMD
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Product Category :
RF Directional Coupler
Number of Pins :
4
Factory Lead Time :
12 Weeks
RF/Microwave Device Type :
90 DEGREE HYBRID COUPLER
Operating Temperature (Max) :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
50W
Characteristic Impedance :
50Ohm
Power - Max :
50W
ECCN Code :
5A991.G
Additional Feature :
HIGH ISOLATION
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Isolation :
20dB
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
VSWR-Max :
1.2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Frequency :
2.65GHz~2.8GHz