XC17S10XLVO8I
Mfr.Part #
XC17S10XLVO8I
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC 3V PROM SER 10K 8-SOIC
Configuration Proms for FPGAs
Lead Free :
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
1.2mm
Surface Mount :
yes
Terminal Pitch :
1.27mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Part Number :
XC17S10XL
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tube
Terminal Form :
Gull wing
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Clock Frequency :
10MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
8
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Width :
3.9mm
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Memory Size :
100kB
Density :
93.5 kb
Operating Supply Voltage :
3.3V
Supply Current-Max :
0.005mA
JESD-609 Code :
e0
Length :
4.9mm
Surface Mount
Organization :
95752X1
Pin Count :
Datasheets
XC17S10XLVO8I
Introducing Configuration Proms for FPGAs AMD Xilinx XC17S10XLVO8I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:XC17S10XL, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Pins:8, Number of Terminations:8, Mounting Type:Surface Mount, XC17S10XLVO8I pinout, XC17S10XLVO8I datasheet PDF, XC17S10XLVO8I amp .Beyond Configuration Proms for FPGAs AMD Xilinx XC17S10XLVO8I ,we also offer AT17LV128-10SI, EPCV4SI8N, XC17S150XLSO20C, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
AMD Xilinx XC17S10XLVO8I
[Configuration Proms for FPGAs - AMD Xilinx XC17S10XLVO8I] Overview
Introducing the cutting-edge XC17S10XLVO8I from AMD Xilinx, a revolutionary Integrated Circuit designed to redefine the landscape of electronic componentry. This innovative 3V PROM SER 10K 8SOIC IC boasts unparalleled performance and versatility, making it the ultimate solution for your diverse circuit configuration needs.
XC17S10XLVO8I Features
  • Advanced 3V PROM technology for optimal performance