X5165V14I-4.5A
Mfr.Part #
X5165V14I-4.5A
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 14TSSOP
Manufacturer :
Product Category :
Supervisors
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Form :
Gull wing
JESD-30 Code :
R-PDSO-G14
Operating Temperature (Max) :
85°C
Adjustable Threshold :
yes
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
Number of Functions :
1
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Pin Count :
14
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
5V
Terminal Position :
Dual
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height Seated (Max) :
1.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5mm
Additional Feature :
Watchdog Timer
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Channels :
1
Number of Terminals :
14
Surface Mount :
yes
Temperature Grade :
Industrial
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
4.4mm