WW3JTR910
Mfr.Part #
WW3JTR910
Description
RES 0.91 OHM 5% 3W AXIAL
2
Diameter :
4.75mm
Packing Method :
TR, 11 INCH
Max Power Dissipation :
3W
Wirewound
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
20 Weeks
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Resistance :
910mOhm