WW3JT3R30
Mfr.Part #
WW3JT3R30
Description
RES 3.3 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
20 Weeks
Diameter :
4.75mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
3.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Published :
WW
Power Rating :
3W
Datasheets
WW3JT3R30
Stackpole Electronics, Inc. WW3JT3R30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3Ohm, Wirewound,