WW3JT22K0
Mfr.Part #
WW3JT22K0
Description
RES 22K OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Lead Diameter :
0.81 mm
Packing Method :
TR, 11 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~350°C
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
3W
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Resistance :
22kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
WW3JT22K0
Stackpole Electronics, Inc. WW3JT22K0
FIXED RESISTOR, 22kOhm, Wirewound,