WW3FT909R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WW3FT909R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 909 OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Axial, Through Hole
Composition :
Wirewound
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 11 INCH
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
WW
Power (Watts) :
3W
Resistance :
909Ohm