WW3AJT22R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WW3AJT22R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
WW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
3.4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packing Method :
TR, 11 INCH
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Diameter :
5.54mm
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
3W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
22Ohm
Package / Case :
Axial
Datasheets
WW3AJT22R0
Stackpole Electronics, Inc. WW3AJT22R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,