WW1FT357R
Mfr.Part #
WW1FT357R
Description
RES 357 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistance :
357Ohm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.64 mm
Max Power Dissipation :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
WW1FT357R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT357R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 357Ohm, Wirewound,