WW1FT30R1
Mfr.Part #
WW1FT30R1
Description
RES 30.1 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Composition :
Wirewound
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
0.64 mm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Resistance :
30.1Ohm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
WW1FT30R1
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT30R1
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 30.1Ohm, Wirewound,