WW1FT2R43
Mfr.Part #
WW1FT2R43
Description
RES 2.43 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Resistance :
2.43Ohm
Datasheets
WW1FT2R43
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT2R43
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.43Ohm, Wirewound,