WW1FT2R32
Mfr.Part #
WW1FT2R32
Description
RES 2.32 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power Rating :
1W
Diameter :
2.79mm
Resistance :
2.32Ohm
Published :
Datasheets
WW1FT2R32
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT2R32
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.32Ohm, Wirewound,