WW1FT2R26
Mfr.Part #
WW1FT2R26
Description
RES 2.26 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Diameter :
2.79mm
Power Rating :
1W
Resistance :
2.26Ohm
Datasheets
WW1FT2R26
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT2R26
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.26Ohm, Wirewound,