WW1FT2R10
Mfr.Part #
WW1FT2R10
Description
RES 2.1 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Diameter :
2.79mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
2.1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C