WW1FT2R05
Mfr.Part #
WW1FT2R05
Description
RES 2.05 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
2.05Ohm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
2.79mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Datasheets
WW1FT2R05
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT2R05
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.05Ohm, Wirewound,