WW1FT2K10
Mfr.Part #
WW1FT2K10
Description
RES 2.1K OHM 1% 1W AXIAL
Axial
Contact Plating :
Tin
Published :
Radiation Hardening :
No
yes
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Max Power Dissipation :
1W
Diameter :
2.79mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%