WW1FT287R
Mfr.Part #
WW1FT287R
Description
RES 287 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Diameter :
0.64 mm
Resistance :
287Ohm
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
TR, 11 INCH
Published :
Datasheets
WW1FT287R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT287R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 287Ohm, Wirewound,