WW1FT267R
Mfr.Part #
WW1FT267R
Description
RES 267 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
267Ohm
Diameter :
2.79mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Tin
Power Rating :
1W
Datasheets
WW1FT267R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT267R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 267Ohm, Wirewound,