WW1FT221R
Mfr.Part #
WW1FT221R
Description
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL
Diameter :
2.79mm
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Resistance :
221Ohm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Datasheets
WW1FT221R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT221R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 221Ohm, Wirewound,