WW1FT210R
Mfr.Part #
WW1FT210R
Description
RES 210 OHM 1% 1W AXIAL
WW
Published :
Diameter :
2.79mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistance :
210Ohm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
WW1FT210R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT210R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 210Ohm, Wirewound,